fbpx

100% OCHRONY DLA KOTA

Montaż siatki na balkon dla kota Gdynia

Siatki ochronne, które oferujemy mają różne rozmiary oczek oraz kolory. Dlatego niezależnie czy szukasz zabezpieczenia balkonu dla swojego kota lub przeciw ptakom, znajdziesz coś dla siebie. Montaż siatki na balkon dla kota Gdynia w naszym wykonaniu to pewność, że wszystko pójdzie sprawnie, estetycznie i w dobrej atmosferze.
Montaż siatki na balkon dla kota Gdynia

Montaż siatki na balkon dla kota Gdynia – siatka bez wiercenia

Montaż siatki ochronnej na stelażu z profili aluminiowych

Montaż siatki na balkon tym sposobem jest zupełnie bezinwazyjny. Mówimy tu o metodzie, która pozwali Ci w przyszłości zdjąć całą konstrukcję, nie zostawiając ani śladu.

To świetny wybór, jeśli administracja Twojego budynku nie chce zgodzić się na przerwanie ciągłości elewacji. Ta technologia sprawdzi się również, jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz montować siatki na balkon dla kota na stałe.

Ramę budujemy z profili aluminiowych – dzięki czemu, nie musimy dodatkowo zabezpieczać konstrukcji przed rdzą. Następnie przy pomocy stalowych obejm, mocujemy ramę do balustrady. Szczeliny między profilem a elewacją budynku są na tyle małe, że nawet zwinny kociak nie będzie mógł się przez nie przecisnąć. Na koniec przypinamy siatkę ochronną do profili z pomocą ocynkowanych zszywaczy.

Zalety:

  • trwałość i bardzo duża wytrzymałość
  • całkowita bezinwazyjność

Wady:

  • stosunkowo duży koszt

Siatka na balkon bez wiercenia metodą klejonych zaczepów poliwęglanowych

To metoda bezinwazyjna, która polega na klejeniu do elewacji specjalnych zaczepów z tworzywa sztucznego – poliwęglanu. Klej, który stosujemy, jest bardzo mocny! W przyszłości przy demontażu mogą pozostać ślady. Zdarza się również że podczas próby zdjęcia zaczepów klej może zostać zerwany razem z elewacją.

W tym wypadku nie może być wątpliwości – klej musi być na tyle mocny, żeby zapewnić kotu bezpieczeństwo a siatce solidne mocowanie.

Przy tej metodzie czynnikiem ograniczającym są warunki atmosferyczne – nie kleimy zaczepów poliwęglanowych, kiedy powierzchnia jest mokra albo gdy temperatura spada poniżej 4 stopni Celsjusza. Jest to punkt, w którym, zawarta w kleju woda, ma gęstość nieodpowiednią do jego prawidłowego związania.

Po około 48 godzinach od przyklejenia zaczepów poliwęglanowych przyjeżdżamy ponownie. Sprawdzamy każdy zaczep z osobna, a następnie przystępujemy do montażu wybranej przez klientkę/klienta siatki.

Zalety:

  • całkowita bezinwazyjność

Wady:

  • mniejsza trwałość w stosunku do pozostałych metod

Montaż siatki na balkon dla kota Gdynia – metoda inwazyjna

Siatka zabezpieczająca rozpięta na stelażu ze stalowej linki

W tej metodzie stosujemy stelaż w postaci linki stalowej. Co 40 centymetrów montujemy kołki rozporowe, jeżeli mamy do czynienia z litym betonem lub cegłą.

Jeżeli elewacja jest ocieplana styropianem, stosujemy specjalne świdry do styropianu, a w punktach największego naprężenia długie kotwy, które sięgają, aż do warstwy litej.

Następnie dochodzi linka stalowa, którą naciągamy śrubą rzymską. Dobrze napięta linka sprawi, że ani kot, a tym bardziej ptak nie będą w stanie jej podważyć. Na przygotowany stelaż rozpinamy wybraną przez klienta siatkę ochronną.

Ta metoda sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i jest najbardziej popularna. Łączy w sobie przystępną cenę i trwałość metody takiej, jak siatka na balkon bez wiercenia na profilach aluminiowych.

Zalety:

  • cena
  • wytrzymałość i bardzo duża trwałość
  • nierzucający się w oczy stelaż z linki stalowej

Wady:

  • konieczność wiercenia w elewacji

Zamki błyskawiczne do siatek zabezpieczających

Jeśli chcesz zachować funkcjonalność swojego balkonu również po montażu siatki ochronnej, proponujemy dodatkowo zamki błyskawiczne. Dzięki nim, będziesz mógł/mogła nadal wieszać pranie po zewnętrznej stronie balustrady, podlejesz kwiaty czy zamontujesz antenę telewizyjną.

Więcej szczegółów na temat zamków błyskawicznych, rodzajów montażu oraz siatek ochronnych znajdziesz tutaj.

W naszej ofercie znajdziesz również siatki ochronne na ptaki

Zdarza się, że właściciel mieszkania jest jednocześnie opiekunem kota (lub kotów!) i ma problem z gniazdowaniem gołębi lub innych ptaków. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym wyborem będzie montaż siatki ochronnej na balkon lub okno.

Szczegóły naszej oferty znajdziesz tutaj.

Kocia Misja to nie tylko montaże, to także ogromna pasja do zwierząt!

Kocia Misja pragnie chronić zwierzęta, dlatego nasze metody nie pozwalają na upadek kota z wysokości, a także nie krzywdzą ptaków.

Naszą wiedzą i ciekawostkami o kotach dzielimy się na naszym blogu oraz na profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamów bezpłatną wycenę montażu siatki na balkon w Gdyni

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Gdyni! Gwarantujemy wysoką estetykę montażu, trwałość, bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę.

Zamów bezpłatną wycenę montażu siatki na balkon lub okno w Gdyni już teraz! Formularz wyceny online znajdziesz tutaj.

Przeczytaj więcej
o naszej ofercie

Siatka ochronna dla kota na balkon i okna

Siatka na balkon dla kota

Zabezpiecz również balkon bez dachu, okno, taras, altanę lub ogród.

Montaż siatki na ptaki

Siatka ochronna na ptaki

Zyskaj estetyczną i czystą przestrzeń na balkonie i parapecie.

Rodzaje montażu i siatek

Wybierz siatkę i montaż dostosowany do Twoich potrzeb.

Twój kot zamontowałby siatkę, gdyby tylko umiaaau!

Montaż siatki na balkon i okno dla kotów Poznań - Kocia Misja

Zamów darmową wycenę

Wypełnij formularz, dołącz zdjęcia wszystkich elementów do zabezpieczenia i podaj wymiary okna lub balkonu: wysokość, głębokość i szerokość.

Jeśli nie wiesz, który montaż będzie najlepszy w Twoim przypadku, zadzwoń do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Ze względu na bardzo dużą liczbę zapytań, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 4-5 dni roboczych .

TELEFON
Wycena montażu
Jeśli nie możesz załadować zdjęć przez formularz, prześlij je na kontakt@kociamisja.pl lub na Messengerze.
Podaj wymiary okna lub balkonu (wysokość, szerokość, głębokość), rodzaj montażu i siatki. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj montażu lub siatki wybrać - daj znać! Chętnie Ci doradzimy :)